EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

Umíte říct rumunsky ahoj, napočítat v portugalštině do deseti, rozlišíte švédštinu od dánštiny? Ne? Nevadí. V rámci Evropského dne jazyků, kterého se naše škola aktivně účastní, si to vyzkoušíme.

26. září 2023 si v některé z hodin jazyků společně zahrajeme hry, vyzkoušíme si různé poslechové aktivity a hlavně společně oslavíme tento významný den věnovaný evropským jazykům.

Těšíme se!

Za tým učitelů jazyků Jana Černá.

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků vyhlásila Evropská komise a Rada Evropy, a pořádá se od roku 2001. Je to den, kdy celá řada kulturních institucí, sdružení, univerzit a škol pořádá kulturní a vzdělávací akce.

U této příležitosti  naše škola pro všechny ročníky přichystala v úterý 26. 9. 2023 nejrůznější aktivity. Cílem školní akce bylo zlepšit informovanost o vícejazyčnosti v Evropě, pěstování kulturní a jazykové rozmanitosti, jíž jsme součástí, a podpora a motivace ke studiu jazyků.

První stupeň si připravil jazykové hry a kvízy pro nejmladší žáky. Některé třídy vybarvovaly vlajky evropských státu, jiné zpracovávaly informace o různých evropských metropolích. Žáci využili interaktivní materiály na webové stránce věnované Evropskému dni jazyků. Přiučili se pár nových slovíček nebo frází k tématu. Vyzkoušeli si pozdrav Ahoj! ve více než 20 jazycích. Seznámili se se zajímavostmi evropských státu, hlavních měst, s typickými rysy různých národů, řešili zábavné kvízy. Ti nejlepší získali pera, tužky, záložky nebo náramky z logem nebo motem k Evropskému dni jazyků. Atmosféru tematicky zaměřeného dne dokreslovala i výzdoba chodeb. Žáky už u vchodu vítaly pozdravy a vtipné plakáty se zvuky zvířat v různých jazycích.

Věříme, že se tato akce vydařila a stane se tradicí pro další roky.

Mgr. Denisa Ďuriková

Evropský den jazyků 1
Evropský den jazyků 2
Evropský den jazyků 3