Základní informace ŠJ

PRODEJ OBĚDŮ

• obědy se prodávají denně od 7.00 do 8.00

OBJEDNÁNÍ OBĚDŮ PRO ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Noví strávníci se musí dostavit do školní jídelny na ul. dr. Šmerala 25, kde vyplní přihlášku, zakoupí si čip a uhradí stravné na měsíc září. Poté dostanou variabilní symbol strávníka a další měsíce mohou platit bankovní převodem.

Přihlášení nových strávníků, zakoupení čipu a stravného na září je možné ve dnech prodeje obědů.

Strávníci, kteří jsou již přihlášeni a mají kredit (přeplatek z minulého roku), si musí na první den školního roku sami přihlásit obědy prostřednictvím přihlašovacích údajů přes internetové stránky, terminálem před jídelnou, popřípadě telefonicky, a to nejpozději den předem do 13.00.
Po prvotním přihlášení stravy budou na základě zavedené šablony spuštěny obědy do výše kreditu. Pokud si strávník v září nenahlásí obědy a má zavedenou šablonu a kredit, obědy se automaticky spustí v měsíci říjnu. Pokud se strávník již nebude stravovat, musí si zavedenou šablonu odhlásit. Nemá-li strávník zavedenou šablonu, musí si volit obědy sám.

Možnost platby jakékoliv částky (i na více měsíců dopředu). Možnost platby bankovním převodem. Informace v kanceláři ŠJ.

Pokyny pro platbu bankovním převodem

Platba bankovním převodem

Přihláška ke stravování

Dietní stravování

CENY OBĚDŮ

Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni na dobu školního roku, ve kterém dosahují věku podle níže uvedených kategorií.

VÝŠE STRAVNÉHO (platí od 1. září 2022)
žáci 7–10 let 36 Kč
žáci 11–14 let 38 Kč
žáci 15 a více let 40 Kč
cizí strávníci 106 Kč
zaměstnanci škol dle ujednání ve smlouvě

PROVOZNÍ DOBA VE ŠKOLNÍ JÍDELNĚ

Vstup do školní jídelny je umožněn v pondělí až pátek od 7.00 do 8.00 a od 11.00 do 14.00 mimo zimních, jarních a letních prázdnin.

VÝDEJ OBĚDŮ
jídelna 30. dubna 11.45–14.00
jídelna Šmeralova ulice (cizí strávníci) 11.00–11.30
jídelna Šmeralova ulice (škol. pracovníci) 11.45–14.00
jídelna gymnázia 11.30–14.00

UPOZORNĚNÍ

V době nemoci nemají žáci nárok na stravování ve školní jídelně. Rodiče si oběd mohou vyzvednout pouze první den nemoci, kdy není možné jej odhlásit. Další dny se mohou stravovat pouze za plné náklady na přípravu oběda (mzdy, režie, potraviny). Podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, v platném znění, a vyhlášky 107/2005 Sb., o školním stravování, v platném znění, zabezpečuje školní jídelna stravování pro žáky a studenty pouze v době jejich pobytu ve škole. Proto tato nepřítomnost bude přísně sledována a doplatek bude vyžadován nejen za neoprávněně odebraný oběd, ale i za neodebrané a neodhlášené obědy v době nepřítomnosti žáka ve škole.

INFORMACE PRO STRÁVNÍKY

Stravenkový systém je založen na bezkontaktních kartách nebo čipech. Každý strávník dostane přidělenu kartu (čip), která bude sloužit po celou dobu stravování ve školní jídelně, pokud nebude mechanicky poškozena nebo ztracena. Cena karty (čipu) je 100 Kč. Při vstupu do jídelny je na viditelném místě odhláškový terminál, u kterého je vyvěšen jídelní lístek na dva týdny dopředu. Po tuto dobu má strávník možnost si sám odhlásit oběd na určitý den (nejpozději den předem do 13 hodin). V případě nemoci se oběd odhlašuje také tímto způsobem. V nejnutnějších případech telefonicky na čísle 596 120 650.

Přehled dalších článků | Autor: Základní škola Matiční 5 Ostrava | Počet přečtení: 10329x