Angličtina na mezinárodní úrovni!

V prosinci 2023 poprvé skládali naši žáci 5. a 9. tříd mezinárodní zkoušky Cambridge English.

Cambridge Exams jsou známé svou náročností a jsou považovány za mezinárodně uznávané certifikáty s doživotní platností, které otevírají dveře k mnoha příležitostem jak v akademickém, tak i pracovním prostředí.

Všem žákům blahopřejeme k úspěšnému vykonání zkoušky a zvláště bychom chtěli vyzdvihnout úspěch 7 žáků z 9. tříd, kteří získali certifikát na úrovni B2!

Výsledky zkoušek na úrovni B2 jsou zvláště významné, protože dosažení této úrovně znamená schopnost porozumět hlavním myšlenkám složitějších textů, účastnit se v angličtině diskuzí na různá témata a zcela bezproblémově se pohybovat v anglicky mluvícím prostředí. Tyto dovednosti jsou prospěšné zejména v praxi, kde žáci mohou uplatnit své schopnosti komunikace v různých profesních i životních situacích. Připomínáme, že o stupeň nižší úroveň B1 – je na úrovni státní maturity.

Úspěch našich žáků je výsledkem jejich úsilí a píle, ale také důsledkem kvalitního výukového prostředí a podpory, kterou jim poskytujeme ve škole. Naši pedagogové věnují maximální pozornost rozvoji dovedností žáků v cizích jazycích a snaží se vytvořit inspirující prostředí pro učení.

Další termín zkoušek je 25. 6. 2024 a žáci mohou složit zkoušky na úrovni A2 a B1. Pro zájemce nabízíme přípravný kroužek zdarma.

Gratulujeme všem našim žákům k vynikajícím výsledkům, děkujeme vyučujícím za přípravu na zkoušky a těšíme se na další pokračování naší cesty ve světě Cambridge Exams.

Mgr. Petra Ocelková

Přehled dalších článků | Autor: Základní škola Ostrava, Matiční 5 | Počet přečtení: 291x