BÁDÁM, BÁDÁŠ, BÁDÁME – SOUTĚŽ PRO ZŠ

Ve středu 6. 10. 2021 proběhlo finále soutěže „Bádám, bádáš, bádáme“, kterou organizovala Základní škola a mateřská škola Ostrava-Zábřeh Březinova 52, příspěvková organizace. Finále se zúčastnila tříčlenná družstva z 24 základních škol z Moravskoslezského kraje.

Soutěžícím školám byla organizátory zapůjčena na několik měsíců měřící čidla Vernier pro měření pH, vodivosti a teploty. Úkolem soutěžních týmů bylo vymyslet vlastní badatelskou aktivitu s využitím čidel, provést vlastní měření a zpracovat výsledky bádání.

Ve finále pak týmy prezentovaly vlastní badatelskou práci. Před sedmičlennou odbornou porotou musely svou práci obhájit a odpovídat na jejich dotazy. Na prezentaci a obhajobu práce měly jen 5 minut. V dalších 5ti minutách zodpovídaly otázky poroty.

V projektu museli žáci projevit kreativitu, spolupráci, provést přesná měření, vyvodit závěry ze svých experimentů, vytvořit výstup z badatelské činnosti, přemýšlet o souvislostech, najít přesahy jejich bádání. Obhajoba práce prověřila žáky v umění prezentace, argumentace a pohotovosti při odpovídání na odborné otázky.

Náš tým žáků z 9. ročníku ve složení František Strouhal, Adéla Pauková a Markéta Fialová věnoval badatelské činnosti řadu hodin. To, že jejich práce byla nápaditá, zajímavá, prokázala schopnost žáků pracovat v týmu, prezentovat a vyvodit závěry na vysoké úrovni, dokazuje fakt, že se tým umístil v konkurenci ostatních škol na 2. místě.

Žáci si odnesli ze soutěže příjemný pocit z dobře vykonané práce i spoustu hodnotných cen.

Gratulujeme týmu k vynikajícímu úspěchu. Jsme na Vás pyšní a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Monika Čubíková, Jana Krupová

Přehled dalších článků | Autor: Základní škola Ostrava, Matiční 5 | Počet přečtení: 1347x

Přepnout na klasické zobrazení