BESEDA S PANÍ SPISOVATELKOU PETROU BRAUNOVOU

Ve třídě III. C už čteme rádi, snažíme se ze všech sil číst také s porozuměním a plnit různá zadání. V pondělí 27. března 2023 jsme si proto velmi užili zajímavou besedu s paní spisovatelkou Petrou Braunovou. Povídali jsme si nejen o nových knihách, které napsala, ale i o všech předešlých. O tom, jak vlastně kniha vzniká, co je pro její zrod důležité…Z jakých životních situací a inspirací náměty vznikají, co je nakladatelství, kdo je nakladatel, ilustrátor a vše, co předchází tomu, než se hotové dílo objeví na pultech knihkupectví.

Hodně nás zaujalo i autorské čtení a možnost vyjádření našich pocitů z přečteného textu, či z atmosféry příběhu. Paní spisovatelka neúnavně odpovídala na naše zvídavé dotazy. Všem čtenářům rozhodně doporučujeme sáhnout po jakékoliv její knize, ať pro děti, mládež i dospělé, protože patří mezi žánrově všestranné autory. Píše knihy pro začínající čtenáře, děti na prvním i druhém stupni ZŠ, dospívající a dospělé. Autorčin román pro dospívající dívky „Česká služka aneb Byla jsem au-pair“ byl dokonce oceněn Zlatou stuhou. Knihy Kuba nechce číst, Ztraceni v čase, Ema a kouzelná kniha a Dům doktora Fišera získaly Cenu za literaturu pro děti a mládež „SUK – čteme všichni“.

Besedu jsme ukončili autogramiádou donesených přečtených knih a měli jsme radost, že se paní spisovatelka nebránila ani selfíčkům.

Mgr. Sylva Kristiánová

Beseda 1
Beseda 2
Beseda 3