ČAS V PŘÍRODĚ

Ozdravný pobyt 9. tříd

Překrásný přelom podzimu a zimy strávili naši žáci devátých tříd v Jeseníkách. Nezapomenutelné zážitky a krásu přírody prožili od 18. 11. 2021 do 1. 12. 2021 v hotelu Paramon, jenž se nachází v Suché Rudné, Světlé hoře. Žáci měli pestrý každodenní program. V rámci dnů se věnovali přípravám na důležitý krok v jejich studiích a to přípravě na přijímací zkoušky na střední školy. Společný čas trávili hlavně nejrůznějšími aktivitami v přírodě. Paní učitelky jim vymyslely mnoho her, bojovek a úkolů pro rozvoj schopností, pohybových dovedností, řešení problémů nebo týmové práce.

Žáci dokonce vyjeli několikrát za kulturou zdejšího kraje. Navštívili např. zámek v Bruntále i s interaktivní výstavou. Tento výlet završili soutěžním kvízem. Také navštívili Velké Losiny a jejich výrobnu ručního papíru. Při cestě zpět do hotelu Paramon se zastavili na komentovanou prohlídku přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně.

Poznávali zdejší kraj, faunu, flóru i produkty zdejších farmářů. Zažili nádherný přechod barevného podzimu do bílé sněhem zaváté zimy. Prohloubili svá kamarádství nebo našli nová. To vše by se v této nelehké opatřeními pokryté době neuskutečnilo, nebýt odhodlání vedení školy a dotaci města Ostrava.

Mgr. Michaela Kalvodová

Přehled dalších článků | Autor: Základní škola Ostrava, Matiční 5 | Počet přečtení: 1382x