INFORMACE K NÁVRATU ŽÁKŮ PRVNÍHO STUPNĚ

9. dubna 2021

Žáci určených tříd pro prezenční výuku přicházejí do školy hlavním vchodem od 7.40. Mají klasický prezenční rozvrh hodin. Žáci, kteří zůstávají na distanční výuce a využívají služby školní jídelny, pokračují v odebírání obědů výdejním okénkem na Dr. Šmerala 25.

Školní družina bude v provozu od 6.00 do 16.30. Žáci ve školní družině pobývají společně se spolužáky ze třídy. Původní rozdělení žáků do oddělení ŠD momentálně neplatí.

Žáci musí mít ve škole minimálně chirurgickou roušku a musí se podrobit testování. Žák bude testován vždy po příchodu do školy (školní družiny) po převlečení v šatně. Ostatním žákům je osobní přítomnost ve škole mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictvím zakázána. Taktéž nebude umožněn vstup a pobyt žákovi, který vykazuje příznaky nemoci Covid-19. Dítě, které zůstane takto doma, bude mít omluvenou absenci a prostřednictvím týdenních plánů nebo jiným způsobem dostane pokyn od třídního učitele, co má splnit, aby plynule navázalo na následnou distanční výuku. Testování se provádí testy Singclean každé pondělí a čtvrtek. Žák, který do školy nastoupí v jiný den, bude otestován ihned po příchodu do školy.

Podle mimořádného opatření MZ je přípustné testování žáků výlučně jen antigenními testy poskytnutými školou a provedenými ve škole. Ve škole prováděné testy může nahradit negativní výsledek testu provedeného poskytovatelem zdravotních služeb, který není starší než 48 hodin nebo doložení potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 v době kratší než 90 dnů (dokládá se potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou nebo zprávou z laboratoře). V případě pozitivního testu, bude žák izolován od ostatních osob a jeho zákonný zástupce bude neprodleně informován o dalším postupu.

U testování dětí 1. až 3. ročníku je možná asistence třetí osoby (zákonný zástupce nebo jiná osoba, která musí mít souhlas nebo být pověřena zákonným zástupcem a zároveň s touto asistencí souhlasit). Tato osoba musí použít respirátor třídy FFP2 po celou dobu pobytu ve škole.

Vážení rodiče,

velice se těšíme na Vaše děti, uvědomujeme si zároveň, že momentální situace není pro nikoho jednoduchá. Chceme ji ale v zájmu vzdělávání Vašich dětí zvládnout co nejlépe. Pokud nás svým přístupem podpoříte, určitě se nám to společně podaří.

Užitečné odkazy pro rodiče:

Kontrolní seznam příznaků covid-19 u dětí

Přehled návazných postupů antigenního testování ve školách

Přehled dalších článků | Autor: Základní škola Ostrava, Matiční 5 | Počet přečtení: 1750x