INFORMACE K TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ NA ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

Ve škole proběhne preventivní screeningové testování žáků s frekvencí 3krát po sobě. První test se provede 1. 9. (žáci prvního ročníku 2. 9.), dále 6. 9. a 9. 9. 2021. Preventivnímu testování nejsou povinni se podrobit žáci, kteří mají řádně dokončené očkování nebo neuběhlo 180 dnů od prodělané nemoci COVID−19 (nutné doložit). Testování ve škole lze také nahradit platným negativním testem z odběrového místa. Testování bude prováděno podobně jako v minulém školním roce neinvazivními antigenními testy pro samoodběr Genui Bio Tech (tzv. rychlé antigenní testy − RAT). Pokud se žák testování nepodrobí, bude se moci prezenční výuky účastnit, bude ale muset mít po celou dobu pobytu ve škole nasazenou roušku (respirátor od 15 let věku), a to po celé období trvání screeningového testování.

PRAVIDLA PRO NOŠENÍ OCHRANY DÝCHACÍCH CEST VE ŠKOLE

Každá osoba je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty. Žáci do 15 let minimálně zdravotnickou rouškou, žáci starší patnácti let, zaměstnanci a třetí osoby respirátorem třídy FFP2. Z této povinnosti jsou vyjmuty osoby, které nemohou mít ze závažných zdravotních důvodů nasazen respirátor nebo roušku. V každém případě musí být tato výjimka podložena lékařským potvrzením o tom, že osoba nemůže nosit respirátor (pak nosí roušku) nebo že nemůže nosit žádný ochranný prostředek.

PRAVIDLA PRO NÁVRAT ZE ZAHRANIČÍ

Do doby předložení negativního výsledku testu nemůže osoba, která pobývala v posledních 14 dnech v zemích s vysokým, velmi vysokým a extrémním rizikem výskytu onemocnění COVID−19 vstupovat do budovy školy. Toto omezení platí také pro žáky školy. Zároveň se nevztahuje na osoby očkované a osoby, které v posledních 180 dnech prodělaly COVID−19. Podrobná pravidla lze nalézt zde. https://koronavirus.mzcr.cz/seznam-zemi-podle-miry-rizika-nakazy/.

Přehled dalších článků | Autor: Základní škola Ostrava, Matiční 5 | Počet přečtení: 1155x