KRABICE OD BOT

Velmi ráda bych upřímně poděkovala všem třídám, které se zúčastnily akce „Krabice od bot“ a připravili tak dárky pro děti, které jsou momentálně v tíživé situaci.

Ráda bych ve zkratce připomněla, o jakou akci se vlastně jednalo. Akci „Krabice od bot“ pořádá společnost Diakonie, která je jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů sociálních služeb v ČR a pomáhá nejen dětem, ale také dospělým, seniorům a lidem v různých životních krizích. Tato akce má podtitul „Děti darují dětem“. Protože to je vlastně smysl celé akce – aktivní zapojení Vašich dětí, které mohou pro jiné děti nacházející se v tíživé situaci, připravit dárek pod vánoční stromeček.

Na listopadové schůzce Školního parlamentu jsme se rozhodli, že akci Krabice od bot velmi rádi podpoříme a tento rok se nám na 2. stupni podařilo připravit 7 dárků, konkrétně třídy: 7. A, 7. B, 7. C (2 dárky), 8. B, 8. C, 9. A. Vaše krabice tak mohla být jedinou vánoční nadílkou, kterou jiné dítě dostane.

V pátek 2. 12. 2022 jsme dárky zavezli do sběrných míst – ZŠ Mitušova a ul. Syllabova, tak, jak jsme se zaregistrovali a teď nás může těšit příjemný pocit dobrého skutku. Srdečně děkujeme za to, že jste si dali tu práci. Za to, že jste pomohli jiným. Za to, že ukazujete dětem, co znamená pomáhat druhým.

Za Školní parlament

Marcela Macurová

Přehled dalších článků | Autor: Základní škola Ostrava, Matiční 5 | Počet přečtení: 1043x