NOC S ANDERSENEM 31. BŘEZNA 2023

Díky Noci s Andersenem máme každoročně možnost prožít s dětmi tajuplný večer s příběhy, pohádkami a soutěžemi. V letošním roce jsme tento večer trávili se spolužáky II. B v KMO – oddělení pro děti a mládež.

Vydali jsme se od 18 hodin po stopách H. Ch. Andersena a představili jsme jej jako cestovatele, který několikrát navštívil Prahu. A tak jsme do Prahy vkročili rovnýma nohama i my, a to prostřednictvím bedekru, knihy Olgy Černé a Michaely Kukovičové, To je Praha. Na společnou cestu se s námi vydal i ztracený pejsek Punťa paní Vodňanské. Pak už jen stačilo rozdat cestovatelské pasy, procvaknout jízdenky a jet.

Že je Praha město legend, pověstí, příběhů a zajímavostí si děti mohly ověřit v mnoha zábavných aktivitách - potrénovaly paměť, postřeh, zopakovaly si, která zvířátka můžou ve městech vidět. Když nám začalo kručet v břiše, občerstvili jsme se v lahůdkářství u Jana Paukerta a vyrobili si originální chlebíček z kartonu a koláží fotografií. Po svačině jsme vstoupili na Karlův most, přešli na druhý břeh Vltavy a navštívili Pražské jezulátko. Jako suvenýr z cesty si děti odnesly z vlny vyrobenou postavičku, kterou si mohly připnout na klíče nebo batoh. Cesta se vydařila, Punťa nám byl stále v patách a nakonec se šťastně vrátil ke své majitelce paní Vodňanské.

Po čtvrť na deset večer jsme se rozloučili a a vběhli do náručí rodičů, kteří nás u knihovny čekali. Byli jsme nadšeni, trochu unaveni a s úsměvem na tváři jsme se těšili do svých postýlek.

Mgr. Olga Maturová + žáci II. B

Noc 1
Noc 2
Noc 3