OZDRAVNÝ POBYT ŽÁKŮ 4. TŘÍD 2023 (4. B a 4. D)

Od 15. do 28. dubna 2023 se žáci tříd 4. B a 4. D zúčastnili ozdravného pobytu v Holčovicích v hotelu Zlatá Opavice.

Ráno dětem začínalo hudebním budíčkem a už tak trochu kouzelnicky ‑ téma ozdravného pobytu byla totiž Škola čar a kouzel. Děti tak na začátku každého dne čekalo ranní vydání Denního věštce. V tomto kouzelnickém časopise si přečetly, co se děje v kouzelnickém světě a jaký program je jako žáky Školy čar a kouzel čeká odpoledne.

Po skvělé snídani se děti dopoledne učily a vyrážely na procházky do krásného okolí. V rámci dopoledního programu také navštívily knihovnu, kde jim místní paní knihovnice připravily únikovou hru.

Odpoledne děti čekal už slíbený kouzelnický program. Děti cvičily kouzelnické dovednosti, skládaly kouzelnické zkoušky z kouzelnických předmětů, hrály tematické hry na rozvoj myšlení, paměti a spolupráce.

Po svačince býval program volnější. Obec Holčovice nám dovolila využívat jejich velké fotbalové hřiště, děti se tak mohly věnovat míčovým a jiným hrám dle svého výběru.

O víkendech jsme podnikali výlety do okolí. Vyšplhali jsme na rozhlednu Na Skalce, ze které byl úžasný výhled do okolí. Navštívili jsme muzeum a zoo park Pod Jelením vrchem a také místní výstavu prehistorických soch Eldorádo. Jedno odpoledne jsme strávili soutěžením, které pro nás připravili místní dobrovolní hasiči, a jedno odpoledne fotbalovým zápasem s Městem Albrechtice.

Po celou dobu pobytu na děti čekal bohatý večerní program, užívali jsme si diskotéku, hudební a filmové večery, přednášku od pana zdravotníka či soutěž Opavice má talent.

Všechny děti si ozdravný pobyt moc užily. Nejen program, ale také krásné prostředí Holčovic a v neposlední řadě skvělé jídlo, které nám v hotelu připravovali. A konečně pak shledání s rodiči, na které se všichni těšili.

Markéta Havlová

Všechny fotografie z galerie Ozdravný pobyt 4. B a 4. D 2023

Přehled dalších článků | Autor: Základní škola Ostrava, Matiční 5 | Počet přečtení: 497x