Naučíme Vaše děti, jak to trefit, ať to letí!

Pokovidový návrat dětí na sportoviště SC Ostrava

Pro I. stupně škol v docházkové vzdálenosti od SC Ostrava

ABECEDA PENĚZ

Naši žáci 2. a 4. ročníku jsou v letošním školním roce zapojeni do projektu České spořitelny Abeceda peněz. Tématem je „Rodinný rozpočet“. Druháci si na chvíli vyzkouší být v kůži svých rodičů. Naučí se chápat, co je rodinný rozpočet a jak o penězích přemýšlejí dospělí. Čtvrťáci zjistí jak hospodařit s rozpočtem, pracovat v týmu s vidinou společného cíle a sami se přesvědčí, že vydělat peníze nemusí být dvakrát snadné.

Česká spořitelna zajistila materiály, ukázkovou hodinu a odbornou pomoc.

„VÝCHOVA KE ZDRAVÍ“ – „WYCHOWANIE DO ZDROWIA“ Týdenní pobyt v Beskydech s lyžováním

V týdnu od 7. 2. do 11. 2. 2022 se vybraní žáci devátých ročníků zúčastnili týdenního pobytu v Beskydech v rámci mezinárodního projektu česko-polské příhraniční spolupráce hrazeného Evropskou unií.

DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

Vzděláváme se společně III

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Je zaměřen na personální podporu základní školy a společné vzdělávání žáků.

TÝDENNÍ POBYT V POLSKU

„Výchova ke zdraví“ – „Wychowanie do zdrowia“

V týdnu od 11. 10. do 15. 10. 2021 se vybraní žáci devátých ročníků zúčastnili týdenního pobytu v Polsku v rámci mezinárodního projektu česko-polské příhraniční spolupráce hrazeného Evropskou unií.

VÝCHOVA KE ZDRAVÍ

Naše škola je zapojena do projektu Výchova ke zdraví, který navazuje na minulé akce jako například Tanec přes hranice, Přes hranice za sportem, Přes hranice za poznáním.

Do projektu jsou zapojeny čtyři základní školy našeho obvodu: ZŠ Ostrčilova, ZŠ Gajdošova, ZŠ Gen. Piky a naše škola. Z polské strany se projektu účastní Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich z Ratiboře.

Projekt „Výchova ke zdraví“ (reg. č. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_013/0002422) je spolufinancován z prostředků Fondu mikroprojektů 2014−2020 v Euroregionu Silesia v rámci Programu INTERREG V-A Česka republika – Polsko.

KARIÉROVÉ PORADENSTVÍ OSTRAVA

Naše škola je zapojena do pilotního projektu statutárního města Ostravy ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti. Tento projekt je zaměřen na vzdělávání pedagogů a výchovných poradců, podporu zavádění kariérového poradenství na základních školách, na organizaci exkurzí a na správu a organizaci portálu na podporu kariérového poradenství pro město Ostravu. Díky tomuto projektu máme k dispozici aktuální informace o trhu práce, možnost pořádat exkurze pro žáky u regionálních zaměstnavatelů a v neposlední řadě širokou škálu materiálu pro přípravu žáků na volbu své budoucí profese.

TECHNIKA OPĚT V AKCI

Projekt navazuje na podporu technického nadání na naší škole z roku 2018, kdy jsme zřídili Centrum technického nadání – TechnoMat. Cílem tohoto projektu je rozšíření cílové skupiny žáků od těch nejmenších až po žáky devátého ročníku. Na základě dotace z programu Talentmanagement statutárního města Ostravy došlo k rozšíření pomůcek tohoto centra zejména o roboty VEX IQ a stavebnice Merkur.

Projekt je financován s finanční podporou statutárního města Ostravy. (www.ostrava.cz)

Celkový počet článků: 16

Přepnout na mobilní verzi