Výpis všech článků

OZDRAVNÝ POBYT ŽÁKŮ 4. TŘÍD

Ve dnech 13. až 26. 3. 2022 se žáci 4. A a 4. B zúčastnili ozdravného pobytu v krásném prostřední Holčovic v hotelu Zlatá Opavice.

POČASÍ NA PŘÁNÍ

Krásné a slunečné počasí si objednali žáci 7. ročníků na svůj vytoužený ozdravný pobyt s lyžováním.

Naučíme Vaše děti, jak to trefit, ať to letí!

Pokovidový návrat dětí na sportoviště SC Ostrava

Pro I. stupně škol v docházkové vzdálenosti od SC Ostrava

VELIKONOČNÍ JARMARK 2022

5. dubna se konal jarmark zaměřený na jaro a velikonoční svátky. Děti vyráběly výrobky na prodej z keramiky, přírodnin, papíru, pekly s maminkami perníčky, buchty či beránky.

ŠKOLA HROU

Dne 28. 3. 2022 proběhl na 2. stupni projektový den k příležitosti 430. výročí narození Jana Amose Komenského.

TURNAJ V PIŠKVORKÁCH 2022

V měsících říjnu a listopadu proběhlo piškvorkové školní utkání napříč celou školou. Zúčastnili se žáci prvního i druhého stupně a většina hrála s vysokým nasazením a nadšením.

VELIKONOČNÍ JARMARK

Vážení rodiče, milí žáci, příznivci naší školy,

srdečně vás zveme na VELIKONOČNÍ JARMARK, který se koná v úterý 5. dubna 2022 od 14.30 do 16.30 na chodbách ZŠ 30. dubna 20 a ve školní jídelně.

ABECEDA PENĚZ

Naši žáci 2. a 4. ročníku jsou v letošním školním roce zapojeni do projektu České spořitelny Abeceda peněz. Tématem je „Rodinný rozpočet“. Druháci si na chvíli vyzkouší být v kůži svých rodičů. Naučí se chápat, co je rodinný rozpočet a jak o penězích přemýšlejí dospělí. Čtvrťáci zjistí jak hospodařit s rozpočtem, pracovat v týmu s vidinou společného cíle a sami se přesvědčí, že vydělat peníze nemusí být dvakrát snadné.

Česká spořitelna zajistila materiály, ukázkovou hodinu a odbornou pomoc.

Projektový den J. A. Komenský

Dne 28. 3. 2022 proběhne na 2. stupni projektový den k příležitosti 430. výročí narození Jana Amose Komenského.

Každý žák si vytvoří svůj vlastní rozvrh na 4 hodiny. Celkem nabídneme 11 předmětů (ČJ, AJ, NJ, RJ, Z, D, PŘ, TV, VV, HV a DaK), ze kterých si můžete vybírat. Tématem všech workshopů bude Komenského hlavní metoda ŠKOLA HROU.

Následujícím odkazem REZERVACE se můžete prokliknout na rezervační formulář. Budeme po vás chtít vaše jméno, email, třídu a telefonní číslo (číslo může být vymyšlené).

Přečtěte si, co vám jednotlivé workshopy nabízí a vyberte si 4 do svého rozvrhu. Každá vyučovací hodina (přepážka) nabízí 9 míst.

Na lísteček ROZVRH HODIN, který obdržíte v dějepise, si zaznamenejte předměty, do kterých jste se přihlásili.

Matičák 02/2022

OBSAH:

• Úvodník
  • Obdivuhodný výkon z matematiky
  • Rozhovor Lindy Gjikolli s Terezou Konvičkovou z IX. C
  • PÉBÉČKO aneb Školní participativní rozpočet
  • Reportáž z předmětu Design a konstruování
  • Ohlédnutí za „adventem“
  • Valentýnský den na naší škole
  • Sbírka textilu Moment − poděkování za sběr šatstva
  • Napsali o nás ve Zpravodaji CENTRUM − únor 2022