Výpis všech článků

INFORMACE K TESTOVÁNÍ ŽÁKŮ NA ZAČÁTKU ŠKOLNÍHO ROKU

Ve škole proběhne preventivní screeningové testování žáků s frekvencí 3krát po sobě. První test se provede 1. 9. (žáci prvního ročníku 2. 9.), dále 6. 9. a 9. 9. 2021. Preventivnímu testování nejsou povinni se podrobit žáci, kteří mají řádně dokončené očkování nebo neuběhlo 180 dnů od prodělané nemoci COVID−19 (nutné doložit)

PROJEKT PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮ

V letošním školním roce jsme se zapojili do projektu neziskové organizace Post Bellum, o.p.s. Příběhy našich sousedů. Projekt je určen žákům 7. až 9. ročníku, kteří se v doprovodu svých učitelů dějepisu a pracovníků organizace stanou na několik měsíců rozhlasovými nebo televizními dokumentaristy.

USPĚCH VE VÝTVARNÉ SOUTĚŽI POŽÁRNÍ OCHRANA OČIMA DĚTÍ A MLÁDEŽE

V letošní školním roce se naše škola zúčastnila celorepublikové výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí, kterou pořádalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.

Za naši školu se umístil na úžasném 2. místě žák ze 7. A Jan Rajnoch.

ŘEKNĚTE DOTAZNÍKEM, JAK JSTE S MĚSTEM SPOKOJENÍ

Vážení návštěvníci webových stránek naší školy,

pokud je Vám 15 až 30 let a máte zájem vyjádřit se k Vašim potřebám pro život v našem městě, přinášíme Vám odkaz na online dotazník města Ostravy.

OZNÁMENÍ O PŘIJETÍ ŽÁKŮ DO ŠKOLNÍ DRUŽINY PRO ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Všichni žáci budoucího prvního, druhého, třetího a čtvrtého ročníku, kteří podali v řádném termínu přihlášku, byli přijati do školní družiny pro školní rok 2021/2022.

Matičák 06/2021

OBSAH:

• Úvodník
  • Soutěž „Moje novoroční přání“
  • Ohlédnutí II. D za Velikonocemi a distanční výukou
  • Březen – měsíc knihy
  • Den Země ve IV. D
  • Barevný týden ve III. A
  • Den s čaroději, kouzelníky ve IV. D
  • Práce žáků V. A
  • Hudební výchova V. B
  • Básně – Rok s koronavirem
  • Výtvarná soutěž – Fantastická zvířata a stroje
  • Výtvarná soutěž – Požární ochrana očima dětí 2021
  • Nezapomněli jsme na Den matek (IV. D)
  • Mezinárodní den kola je 3. června – autorské práce žáků 4. a 5. ročníků
  • Toulky po Evropě
  • Tipy na nudné léto
  • Nástupci Smrti
  • Ahoj, prázdniny
  • Sbíráme papír...výsledky sběru papíru budou zveřejněny v novém čísle Matičáku
  • Redakční rada
  • Uzávěrky Matičáku ve školním roce 2021/2022

INFORMATIVNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Vážení rodiče,

informativní schůzka proběhne dne 28. 6. 2021 v 15.30 v budově školy 30. dubna 20. Prosíme o respektování v té době platných mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví.

OZNÁMENÍ VÝSLEDKŮ II. KOLA VOLEB DO ŠKOLSKÉ RADY PRO OBDOBÍ 12. 7. 2021 – 11. 7. 2024

Za zákonné zástupce byli zvoleni:

Mgr. Kateřina Kaletová

RNDr. Mgr. Tomáš Adamus, Ph.D.

Za pedagogické pracovníky byli zvoleni:

Mgr. Lucie Svobodová

Mgr. Michaela Kalvodová

LITERÁRNÍ SOUTĚŽ MOJE NOVOROČNÍ PŘÁNÍ

V prosinci 2020 se za naši školu zúčastnila literární soutěže, pořádané Domem dětí a mládeže ASTRA ve Zlíně, Eva Horáková, žačka 7. B.

Soutěžící si mohli vybrat ze dvou témat: Můj nejsilnější zážitek a Moje novoroční přání. Dále si mohli zvolit formu textu, a to vyprávění nebo báseň.

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY – II. KOLO

Dne 8. 6. 2021 proběhne druhé kolo volby do školské rady z řad pedagogických pracovníků a zákonných zástupců.

Funkční období nově zvolených členů školské rady bude od 12. 7. 2021 do 11. 7. 2024.

Celkový počet článků: 289