PROJEKT UČÍME SE DÍVAT KOLEM SEBE A FOTIT

Projekt „Učíme se dívat kolem sebe a fotit" probíhal za podpory našeho zřizovatele Statutárního města Ostrava, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz pod vedením Mgr. Sylvy Kristiánové, a to v termínu od 20. 9. 2021 do 6. 12. 2021.

Měl za cíl naučit zájemce z řad žáků školy základním znalostem a dovednostem v oboru fotografování, rozvíjet tvořivost, představivost a fantazii, podpořit kladný vztah nejen k výtvarnému umění a cítění, ale i technického vzdělání zábavnou nenásilnou formou, dále v nemalé míře také rozvíjet přemýšlení a logické uvažování.

V průběhu projektu se účastníci seznámili s důležitými fotografickými pojmy, s částmi fotoaparátu, s vývojem fotografie, nastavením fotoaparátu, probíhalo focení několikrát i v terénu. Žáci se naučili kolem sebe „dívat“, seznámili se s postprodukcí a s úpravou fotek v grafickém softwaru, který má naše škola zakoupený (Zoner Photo Studio). Také vytvářeli koláže z fotografií, dokumenty se svými snímky a v neposlední řadě posuzovali své práce, prezentovali fotografie na počítači, také na výstavě na školní nástěnce, či ve školním prosincovém čísle časopisu Matičák.

Ze zpětné vazby zúčastněných žáků vyplývá, že se uskutečněný projekt líbil.

Zpracovala: Mgr. Sylva Kristiánová

Všechny fotografie z galerie Učíme se dívat kolem sebe a fotit

Přehled dalších článků | Autor: Základní škola Ostrava, Matiční 5 | Počet přečtení: 1125x