ŠKOLA HROU

Dne 28. 3. 2022 proběhl na 2. stupni projektový den k příležitosti 430. výročí narození Jana Amose Komenského. Celý den se odehrával v duchu Komenského hlavní metody ŠKOLA HROU.

Učitelé nabídli celkem 11 workshopů, ze kterých žáci mohli vybírat. Jednalo se o český, anglický, ruský a německý jazyk, zeměpis, dějepis, přírodopis, design, tělesnou, hudební a výtvarnou výchovu. Žáci si dle svých preferencí vybrali celkem 4 workshopy, ze kterých si vytvořili svůj vlastní pondělní rozvrh hodin.

Žáci tak např. v českém jazyce skládali a hledali různé šifry, v jazycích se naučili nová slovíčka, po ruštině se již umí podepsat v azbuce, v dějepise zjistili, kdo to vlastně Komenský byl, a že byl celebritou již za svého života, v zeměpise si hráli s mapami a zjišťovali, kde všude Jan Amos žil, studoval a pracoval, v přírodopise se dozvěděli, že i v živočišné a rostlinné říši existují zombíci a vetřelci, ve výtvarné výchově si zkusili Jana Amose namalovat v pop artu a v hudební výchově se naučili africké tance.

Během dějepisného workshopu hledali ve škole živého Jana Amose, který měl pro ně nachystaný zapeklitý úkol v ředitelně. V závěru dne poté Jan Amos procházel jednotlivými třídami a poděkoval žákům za to, že s ním strávili snad příjemný den.

Na závěr žáci vyplnili krátký dotazník, ve kterém jsme zjistili, že se jim celý projektový den líbil. Nejvíce to, že si mohli vybrat svůj vlastní rozvrh hodin, a že končili už po 4. hodině.

Sylvie Hasalíková

Všechny fotografie z galerie Škola hrou

Přehled dalších článků | Autor: Základní škola Ostrava, Matiční 5 | Počet přečtení: 1164x

Přepnout na klasické zobrazení