TÝDENNÍ POBYT V POLSKU

„Výchova ke zdraví“ – „Wychowanie do zdrowia“

V týdnu od 11. 10. do 15. 10. 2021 se vybraní žáci devátých ročníků zúčastnili týdenního pobytu v Polsku v rámci mezinárodního projektu česko-polské příhraniční spolupráce hrazeného Evropskou unií. Projekt je složen z celkem 5 klíčových aktivit a v Polské Istebné byla plněna aktivita s názvem „Mé zdraví v mých rukou“.

Této akce se účastnilo celkem 50 dětí ze tří základních škol (15 žáků ZŠ Matiční, 15 žáků ZŠ Ostrčilova a 20 žáků ZŠ v Polsku – Ratiboři), které společně plnily aktivity zaměřené na zdravý životní styl. V malebném prostředí polských Beskyd se žáci věnovali turistice, jízdě na kolech a nordic walkingu. Své sportovní výkony monitorovali pomocí fitness náramků a každý večer je zapisovali a vyhodnocovali. V případě nepříznivého počasí pro ně byla připravena přednáška na téma PP (první pomoc) nebo film o zdravé výživě. Velká pozornost byla také věnována vzájemné komunikaci dětí. Společně vytvořili reklamní plakát v česko-polském jazyce. Nebyla opomenuta ani kultura. Vzájemně se naučili řadu písní a tanců, právě zde bylo vzájemné propojení nejvíce viditelné.

Součástí zdravého životního stylu byl také odpočinek, proto účastníci pobytu využili možnost regenerace v úžasném aquaparku. Kromě pohybu a odpočinku je nutné zmínit výbornou, velmi chutnou polskou kuchyni, samozřejmě zaměřenou na zdravou stravu.

Velké poděkování patří polské straně za takto nádherně strávený týden.

Výchova ke zdraví 1
Výchova ke zdraví 2
Výchova ke zdraví 3

Všechny fotografie z galerie Projekt Výchova ke zdraví