VÝUKOVÝ ZÁJEZD DO ANGLIE NAŠIMA OČIMA

Dne 3. května 2023 započala cesta do Anglie.

26hodinová cesta byla únavná, ale díky co 4hodinovým přestávkám jsme ji přežily bez problémů. Někteří členové autobusu byli občas hlučnější, ale i to jsme přežily.

Po příjezdu do Anglie následoval první rozchod u moře a dále návštěva akvária. Ke konci únavného, ale pěkně prožitého dne jsme zavítaly do své anglické rodiny. Ze začátku nás ovládly obavy, ale hned po prvním rozhovoru nás přešly.

Rodina byla milá a dělala pro nás, co mohla, jenom obědy mohly být větší.

Další 3 dny dopoledne jsme se účastnily výuky anglického jazyka. Hodiny s rodilou mluvčí nás bavily, dělaly jsme různé komunikační aktivity a také jsme hodně zpívaly. Na posledním ze tří dnů nám lektoři rozdali diplomy.

Každý den odpoledne nás čekaly zajímavé programy. Jako první jsme navštívily památku Pavilion Gardens. V Chichestru nás okouzlila katedrála a tentýž den jsme si užily nádherný výhled z i360. Další den nás paní učitelky překvapily procházkou útesem Seven Sister Clives a poslední den v Brightonu jsme navštívily Arundel Castle a užívaly si poslední chvilky tohoto okouzlujícího městečka.

Díky poslednímu večeru v rodině jsme s nimi strávily obzvláště hodně času a zazpívaly jim karaoke na českou písničku od Mirae.

Výlet byl zakončen cestou do Londýna. Do Londýna jsme jely autobusem a následně nasedly na vyhlídkovou plavbu lodí, ze které šlo vidět London Eye, Tower Bridge a mrakodrap Shard. Konečná zastávka nás dostala pod Big Ben. U Piccaddily Circus proběhl náš poslední rozchod. Před odjezdem jsme ještě stihly navštívit Muzeum voskových figurín Madame Tussaud.

Celkově se nám to moc líbilo. Získaly jsme spoustu nových zkušeností a zážitků, na které jen tak nezapomeneme.

Eliška Pytliková a Adéla Janíčková, IX. A

Anglie 1
Anglie 2
Anglie 3