Jsme Matiční

Fakultní škola s rozšířenou výukou jazyků v centru Ostravy

16. dubna 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

u přijímacích zkoušek je potřeba předložit potvrzení o negativním výsledku testu na COVID-19, který není starší 7 dní.

9. dubna 2021

Žáci určených tříd pro prezenční výuku přicházejí do školy hlavním vchodem od 7.40. Mají klasický prezenční rozvrh hodin. Žáci, kteří zůstávají na distanční výuce a využívají služby školní jídelny, pokračují v odebírání obědů výdejním okénkem na Dr. Šmerala 25.

7. dubna 2021

Vážení rodiče,

od 12. 4. 2021 se obnovuje prezenční výuka, a to v rotačním systému. Na naší škole je rotační systém nastaven takto:

7. dubna 2021

Francouzština je krásný a melodický jazyk.

Své nadšení z možnosti učit se francouzštinu na naší škole jsem se snažila přenést na žáky 5. ročníků v rámci akce Francouzský den.

6. dubna 2021

Dne 23. 3. 2021 se poprvé v historii soutěže Olympiáda v anglickém jazyce konala tato akce online formou. Za běžných okolností by žáci prezenčně soutěžili na SVČ Ostrčilova v Ostravě.

29. března 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

jaro již zaklepalo na dveře a blíží se Velikonoce. Jelikož je letos nemůžeme přivítat společně ve třídách, uděláme...

Týdenní plány pro žáky

• týdenní plány dostávají žáci ve třídách
  • plán na dané období je vyvěšen třídním učitelem v pátek na nástěnce ve třídě a zveřejněn na webových stránkách školy
  • plán obsahuje přehled učiva a výstupů, písemných prací, které budou klasifikovány, pomůcek pro vyučování, úkoly a akce pořádané školou
  • vyučující přenáší větší zodpovědnost na žáka, neboť úkoly a pomůcky zadané v plánu již dále nepřipomíná
  • zveřejňováním žákovských plánů umožňuje škola žákům vlastní plánování přípravy na vyučování a informuje zákonné zástupce o činnosti školy

Matičák školní časopis

První číslo školního časopisu vyšlo v červnu 2015. Od té doby se stal Matičák nedílnou součástí života naší školy. Na vydáních se podílejí především žáci školy, kteří průběžně zasílají své příspěvky konkrétním pedagogům na prvním a druhém stupni určeným pro koordinaci vydávání. Časopis vychází pětkrát ročně v nákladu 35 výtisků.

Plán akcí školy

Naše škola pořádá během roku celou řadu akcí. Podívejte se na velké akce, které nás čekají.

Přepnout na klasické zobrazení